Posel boží ~ Ti, co vládnou

1.2 Posel boží

C o je to Posel boží? Posel boží je v první řadě LARP (live action role-playing game) tipu fantasy svět.

P osel boží se od prvního ročníku zaměřoval spíše na nováčky a mladší hráče než na staré veterány LARPů. I toto se časem změnilo, a nyní věříme, že každy (nováček i veterán) si zde příjde na své. Obecně se během hry nebojuje a tedy ani moc neumírá. Příběhově na sebe jednotlivé ročníky volně navazují. Tedy je umožněn přenos postav jako takových, ale obecně né jejich schopností. Neboli historii si nechte, dovednosti získejte znova. Jedinou výhodu pro navzující postavy je jistý bonus do začátku.

S nahou organizátorů je důraz na herní doplňky a rekvizity. Čím více vhodných doplňků si přivezete, tím lépe. Některé dovednosti jsou přímo omezeny vlastnictvím rekvizit. Patří mezi ně jak celá magie a alchymie, tak i jednotlivé dovednosti řemesel. Naopak snahou organizátorů není umožnit hráči si na konci naučit vše co je možné. Právě naopak. Systém sám o sobě je nastaven tak, že k progresu jednotlivých postav v podstatě nedochází a když už tak minimálně oproti začátku hry. Snem, který pak organizátoři sní je, aby se hráči zaměřili více na hraní si a hraní, než na snahu dosáhnout těch nejmocnějších věcí. Daleko víc může postava získat tím, že si bude hrát než tím, že se bude snažit zlepšit se.

J ednou z otázek pak může být to, co je myšleno spojením "hrát si", popř. "hrát roly". Na tuto otázku není lehké odpovědět. Někdo již hraje již tím že promluví. Někdo potřebuje kolem sebe spoustu lidí a spoustu doplňků. Cílem by však mělo být hlavně se sebe a ostatní pobavit či zaujmout. Role playing není ani tak o důkladném zpracování postavy, její minulosti či jejich vlastnostech. Ale jen a právě v jejím ztvárněním přímo ve hře.

P osel boží je také LARP, který chce být trochu odlišný od jiných LARPů. Tato odlišnost nemůže být stanovena jen námi organizátory, ale tvoříte ji především vy, hráči. A v čem tato odlišnost spočívá? No tak na to si musíte odpovědět každý sám. Jednou z odlišností je, že jsme schopni a ochotni (tedy moji rodiče) zajistit obědy (ale vězte, že kapacita naší domácí kuchyně je omezená). A v neposlední řadě je odlišnost i v důrazu na prohibici. Takže pokud hledáte LARP, od kterého očekáváte "něco", pak doufáme, že to může být právě Posel boží.

R očník 2008 (nesoucí podtitul Ti, co vládnou) je již náš pátý pokus o uspořádání akce, která by bavila mne jako organizátora, ale hlavně vás hráče.

T ěšíme se na vás. Vaši organizátoři.


Copyright © 2004-2008 - code Mealtiner 2008 - designe Mealtiner & Ytriag 2006