Posel boží ~ Ti, co vládnou

3.2 Tvorba postavy

J ak si vytoříte postavu?

K aždý hráč získá na začátku 20 dovednostních bodů. Tyto body si může každý rozdělit podle svého vědomí a svědomí. Tedy neexistuje žádné omezení jak by jste si měli tyto body rozdělit. Jediným omezením jsou prerekvizity, které jsou napsány u příslušné dovednosti za symbolem <-.

J ak získáte další, nové, body dovednosti?

N ové body dovednosti získáte pouze za hru. Tedy pokud splníte nějaký quest, získáte body.
Dalším zdrojem bodů jsou deníky postav. Pokud sepíšete na papír to, co jste dělali během předchozího dne, a pokudpřinesete tento papír organizátorům někdy poránu, může vám organizátor za tento váš deník přidaa až tři dovednostní body. A ptáte se k čemu že jsou nám dobré tyto deníky? Tyto deníky budou přepsány do elektronické podoby a budou zveřejněny zde na stránkách. Třeba se nám takto podaří svět Telenoru rozproudit do života.


T vorba postavy přes formulář u registrace slouží několika účelům. Jsou to tyto:

  • Přehled pro organizátory - když organizátoří ví, kdo bude co ve hře hrát a jaké dovednosti se (ne)budou dosti to pomůže v přípravě. A za to se samozřejmě odměníme - postava získá 10 bodů navíc na vybavení (nejedná se o dovednostní body!).

  • Zkrácená pravidla pro hráče - místo čtení rozsáhlých pravidel pro dovednosti je zde vše seřazeno a ukázáno se závislostmi, tedy je vidět, co na co navazuje a detaily si můžete nechat vypsat, až to potřebujete.

  • Postupná tvorba postavy> - postavu si zde tvoříte postupně a neustále vidíte, kolik bodů vám zbývá. Nejste nuceni spěchat a využít hned všechny body. Navíc některé tajné dovednosti se zpřístupní až po vybrání předpokladů - nespěchejte tedy a využíjte systému naplno.

  • Tajné informace - dostanete se zde k neveřejným informacím podle rasy a dovedností - třeba alchymisté zde najdou pečlivější popisy lektvarů. Je možné toho zneužít, ale na PB máme jednoduchou politiku: "Kdo podvádí, podvádí sám sebe.". Nikdo vám to nebude kontrolovat, ale vězte, že vám to zkazí hru a dříve nebo později se prořeknete sami, což zase sníží vaši reputaci u ostatních - a to se napravuje velmi těžko.

A jak vytvořit dobrou postavu? je dobré se zamyslet, co vás baví. Pak také, zda dané vlastnosti vám dají dost zábavy po celou hru (někdo naprosto soběstačný co bude sedět v koutku herního území asi nebude pro většinu ideální hrací role). Pak také jaké máte možnosti (mnohé dovednosti chtějí vybavení - alchymistickou výbavu, kostým, řemeslnické náčiní,...) a zda jste schopni vše na akci dovést. Ke zvážení je opravdu moc věcí a nic by se nemělo podcenit.


Copyright © 2004-2008 - code Mealtiner 2008 - designe Mealtiner & Ytriag 2006