Posel boží ~ Ti, co vládnou

2.2 Svět Telenoru

Rozložení světa:

S vět byl utvořen za jediný okamžik. Byl mu dán název Telenor. Prý je neuvěřitelně velký. Bohužel nikdo, kdo teď žije, nemůže tuto informaci potvrdit. Protože již dlouho se nikdo nevydal za hranice známého světa, v němž se odehrávají všechny důležité okamžiky a ve kterém všichni žijete. A tento známý svět není zas tak rozlehlý. Lze jej přecestovat pěšky za několik málo týdnů. Jen málo známých i méně známých míst stojí za popsání. Které že to jsou?

Edeum:
Edeum je hlavním městem známého světa. Je v něm koncentrována téměř všechna politická i vojenská moc. Již několikrát bylo téměř zničeno válkou či epidemií. V současnosti v něm žije něco málo přes 8000 obyvatel. Ale dalších několik tisíc žije ve vzdálenosti několika dní od města. Vládu ve městě drží ve svých rukou starosta, který je jednou za pět let volen z rady měšťanů.

Allansea:
Allansea je město národa Fey. Několik let po jeho založení nebylo známo, kde se nachází. Bylo totiž zahaleno magickým štítem. Ten již ale nefunguje. V současnosti je město téměř volně přístupné. Jeho sláva upadává a stává se pomalu městem mrtvých. Obývá jej totiž jen něco přes 400 Fey.

Nové město:
Nedaleko vchodu do pozemních chodeb vedoucích k rujnám Starého města bylo nedávno založeno nové Nové město. Toto Nové město si za svoje sídlo vybrali uprchlíci z Edea, kteří nesouhlasili s tamní vládou. S příchodem KrarK si obyvatelé navíc začínají Nové Město postupně opevňovat. Zákony jsou mírné, vláda se snaží zajistit obecní blaho a obchodovat s okolím. Ale blízké Staré město a nedaleký hvozd jsou zdrojem neustálého neklidu.

Důl:
Kdysi dávno se nejbohatší muž Edea rozhodl odejít z města. Proslýchá se, že s sebou odnesl ohromné bohatství a usadil se v lesích, kde si na místě dolu postavil téměř nedobytnou pevnost. Také se říká, že tato tvrz měla chránit největší diamant všech dob, který zde tento muž našel. Důl byl již dávno vytěžen a obyvatelé tvrze se přestěhovali. Nikdo, kdo zde hledal onen pověstný diamant, jej nenašel.

Nový důl:
Byl založen na místě s novým nalezištěm kovů. Jeho obyvatelstvo je v některých ohledech soběstačné, ale ne úplně ve všem. Kamení se člověk nenají. Obyvatelé Nového dolu mají pod svým dohledem i most přes řeku Nerdil.

Hospoda u Červené růže:
Jedná se o jedinou budovu uprostřed pustiny, kde se dvě sestry kdysi rozhodly vést hospodu. Od dob jejího založení již vystřídala několik majitelů. Jednou také vyhořela. Ale kupodivu stojí na svém místě již dlouhou řadu desetiletí. A jakkoliv se to zdá divné, tato hospoda prosperuje. Je totiž pověstná tím, že tu u jednoho stolu mohou pít i největší nepřátelé a nic zlého se tu neděje. Také se zde dá sehnat spousta informací a najmout sluhové do vašich služeb. Každý známější dobrodruh tu již alespoň jednou byl.

Modré věže:
Modré věže byly postaveny v dobách, kdy selhávaly magické síly. Nikdo dnes neví proč. Ví se jen, že jich je pět a že od jejich postavení magie funguje, Zatím se nenašel nikdo, kdo by byl schopen se do nich dostat.

Kolona KrarK:
Kočičí národ není doma nikde a přeci všude. Kočičáci jsou neustále na cestách. Většinou putují v rodových společnostech. Ty s různě spojují a zase rozcházejí. Tak tomu bylo alespoň v dobách, kdy zde KrarK ještě žili. Teď již se toto označení vytrácí. KrarK mají kdesi za pouští svůj vlastní stát a své města. Kolonou KrarK se pak již pouze označuje místo, kde přebývají, pokud navštíví zdejší kraj.

Druidský háj:
V posledních době se začíná proslýchat, že někde hluboko v lesích se nachází posvátné místo, kde se pravidelně schází druidové. Toto místo má prý ohromnou moc, která je v rukou druidů až nadpozemská. Ale zatím se jej nikomu nepovedlo nalézt. A ani všichni druidové neví, kde je. Zatím sem bylo pozváno a přivedeno jen málo obyvatel tohoto světa.

Hrob Posla božího:
Vysoko v horách, kam se kam je téměř nemožné vyšplhat, se prý nalézá hrob Posla božího, který zemřel ve Velké válce. Je to prý posvátné místo, kde se nejvíce projevuje moc bohů na tomto světě. Zde se prý moc Starých bohů do světa opět navrátí.

Řeka Nerdil:
Řeka pramení kdesi v horách. Její pramen ještě nikdo nenašel. Podle legend vytéká z hlavy obra a nad tím, že nikdy nevyschne, bdí bohové. Přes Nerdil vede, a také vždy vedl, pouze jeden most. Jedinou další možností, jak se přes řeku dostat, je několik přívozů.

Most
Most přes řeku Nerdil byl několikrát vystavěn a několikrát zbořen. Vždy ale byl jen jeden. Proto se mu taky neřekne jinak než jen Most. V současnosti stojí nedaleko Nového dolu.

Černý les::
V neblahých dobách se v jedné části hvozdu usadil zručný temný mág, který les proklel. Od jeho smrti již uplynulo mnoho let a mágové a druidové les zvelebyli, ale pořád se zde někdy odehrávájí prazvláštní věci. Zvláště v místech, kde stávala mágova věž.

Ruiny pouštního města:
Kdesi na úpatí hor, v místech, kde již začíná poušť, se nalézají ruiny některého z pradávných měst. Již mnohokrát byly prohledány vykradači hrobů i skutečnými badateli. Všichni se shodli na tom, že na ruinách je něco zvláštního, ale nikdo nebyl schopen říci, co to je.


Copyright © 2004-2008 - code Mealtiner 2008 - designe Mealtiner & Ytriag 2006